Witaj na Classic-Zone.pl
Dziś jest

Mod IP Status Protokół Połącz
4Fun / BF2 Mod - - S/NS
Only DD2 - - S/NS
COD Mod - - S/NS
Zombie Mod - - S/NS
TeamSpeak 3 - - TS 3

Sponsorzy
Hosting serwerów - Pukawka.pl Hosting WWW - Mintshost.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ciermpie
22-01-15, 22:59
Jak Grać
Autor Wiadomość
XtremExd



Wiek: 25
Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 18
Piwa: 2/8
Skąd: daleko...daleko...
Wysłany: 05-08-12, 18:52   Jak Grać

Poruszanie się - Tak właśnie, zacznę od tego punktu, może niektórych będzie to dziwić bo po co komu poruszanie do umiejętności strzelania ale fakt faktem się przydaje. Po pierwsze (do początkujących) nie nauczycie się strzelać, nie opanujecie dobrego refleksu jeśli będziecie 3/4 rundy kampić na kucaka lub chodzić kucając (bo i takich sporo) Apropo kucania i wyskakiwania podczas strzelania. Jeśli strzelasz się z przeciwnikiem nigdy nie kucaj, traci się przez to części sekundy i rośnie automatycznie recoil (rozrzut) co powoduje najczęściej Twoją śmierć. Co do wyskoku, jeśli już zeskakujecie z jakiegoś budynku i będziecie oddawać strzał to nigdy w powietrzu ponieważ gdy już wylądujecie nie zdołacie opanować rozrzutu i będziecie bardzo łatwym celem. Jeszcze jedno do poruszania się; mianowicie skradanie się. Początkujący chyba nie znają klawisza SHIFT pod którym domyślnie ustawiony jest wolniejszy chód. Jeśli jest na mapie cicho ( w pobliżu was) to nie możecie biegać jak słonie. Dam za przyklad de_westwood gdzie wszyscy nowi gracze biegają po ziemi jak chcą a później się dziwią, że gracze tacy jak ja (grający na słuch) pakują w nich kulki przez ściany. Skradanie się to ważny element gry; podejścia przeciwnika.
Ach, jeszcze o czymś zapomniałem, mianowicie o obszarze biegania; Proszę Was, nie pakujcie się od razu na otwarty teraz z bronią i najczęściej z bombą na kilku zawodników na raz.
Tutaj właśnie liczy się taki element jak wychylenie; wychylamy się stopniowo zza ściany (sprawdzając ilu jest graczy) i oddajemy 2 strzały celne i uciekamy zająć dogodną pozycję. Wychylenie jest bardzo przydatne po stronie ct kiedy akcja terrorystów jest wolna, nie wbiegają szybko to CT musi się odpowiednio od czasu do czasu wychylić i sprawdzić czy nie podchodzą Nas z którejś strony

Refleks - Co do refleksu, jak osiągnąć przyzwoity poziom?
Powiem tak; Nonsteamowcy mają tylko jeden wybór - muszą częściej spędzać czas na serwerach typu Deathmatch - jest to bardzo dobry trening. sam wiele "potu" wylałem biegając na takich serwerach - Po ip takiego DM'a proszę na pw. Na takich serwerach gra się cały czas ponieważ po każdym zabiciu się odradzasz i tak w kółko. Gracze posiadający STEAM mają łatwiej; dlaczego? Po 1; tak jak Nonsteamowcy potrzebują treningu na DM ale większość najlepszych serwerów tego typu jest tylko dla steamowców. Po 2; Mogą grać ligi 1on1, 2on2 (dużo pomagają w refleksie - w jego treningu) na www.esl.eu. o ESL poniżej. Po 3 mixy/cw/turnieje 5on5. Gra 5on5 to podstawa forma gry w CS'ie
Obydwie grupy mogą jeszcze brać udział w ligach forumowych 1on1 typu AWP lub FunMap ale tylko przy użyciu anty-cheata gdyż bez niego jest wiele haxów na takich turniejach.

ESL - Electronic Sports League, Najpopularniejsza liga w europie, możliwość gry mają tylko użytkownicy steam. Bardzo pomocna w osiągnięciu dobrego poziomu gry poczynając od 1on1 (AWP, Funmap, Knife, Normal Map) poprzez 2on2, 3on3 kończąc na 5on5 - najbardziej ekscytującej formie. Jeśli ktoś z Was rozegra ponad 100 spotkań na 1on1 to zobaczy ogromną różnicę między swoją poprzednią grą a po rozegraniu tych spotkań. Zachęcam do kupowania STEAM i dołączenia do ESL. Można rownież rozgrywać spotkania z innymi państwami (graczami) Również na płaszczyźnie 1on1 - praktycznie każde państwo ma swoich przedstawicieli w ESL. zapraszam -> www.esl.eu

Samo strzelanie - Zacznę od wyboru broni, najlepiej jest grać AK47, jest tańsze i mocniejsze od m4a1 lecz trudniej je opanować. Jeśli ta sztuka się uda to jesteś na prawdę groźnym gracze. Drugim minusem tej broni jest też jest HUK, co utrudnia dobre kampienie na mapie przy tak głośnych strzałach. Do sedna, jak strzelać? Nowi gracze a zresztą i nie tylko za przeproszeniem widzicie gracza i nadubiacie ile wlezie tą bronią, kule latają wszędzie. Samego strzelania uczymy się razem z refleksem na Deathmatchu; Uczymy się strzelać seriami np. 2,3 strzały pauza 2,3 strzały pauza i tak dalej. Ja strzelam po 2 naboje ale dobrym sposobem jest też pojedyncze ale dość szybkie strzelanie typu klik klik klik klik.
Należy pamiętać o 1 punkcie! aby nie kucać jak już się strzelamy. Jeśli kampimy to celownik lekko wyżej. Hmm, co jeszcze do strzelania? ano tzn. inne pozycje strzelecie typu
-woda na fy_pool_day
-drabiny na westwoodzie, trainie itp.
Należy unikać takich pozycji gdyż rozrzut jest tragiczny i tylko przy szczęściu ogromnym możesz trafić przeciwnika, noo, albo z aimem Dobrym elementem strzelania jest także oddanie krótkiej serii po wychyleniu się zza ściany czy skrzynki i powrót do "skrytki" i tak w kółko. Trzeba przy tym dobrze wypracować klawisze A,D żeby nie strzelać w ruchu a wychodząc zza ściany w odpowiednim momencie się zatrzymać. Przydatne to jest np. na tzn. długiej na de_dust2 gdzie przykładowo terro ma kałacha a policjant stoi z awp np. przy reklamie albo na romanie. Wtedy taka zagrywka jest dobra (wychylanie się zza ścianki lub z dołu). Nie chcę robić osobnego punktu o słuchu i skanach więc wrzucę to tutaj wszystko razem.
Mianowicie; słuch? Jeden z najważniejszych elementów tej gry; dzięki słuchowi często możemy się dobrze ustawić pod gracza przeciwnej drużyny, dobrze zeskanować czy też rzucić granata i wyjść z zaskoczenia i sprawić mu mały szok Grając na 4fun tutaj zauważyłem, że większość graczy nie przykłada dużej wagi do słuchu, a to błąd min. dlatego, że później niepotrzebnie oskarżają np. ostatnio było tak, że maniek się pytał skąd wiedziałem gdzie rzucić HE przy czym przeciwnik podniósł broń. Na prawdę słuch bardzo pomaga; dam to na moim przykładzie drugim, stojąc obok ściany BS zamkniętego (ja na zewnątrz) de_westwood przy sytuacji 1on1 kiedy gracz podkłada pakę słychać jedno PIK czy tam dwa i wtedy z dobrym refleksem od razu seria w ściane pozbawiając go życia. Och, pisząc tak poradnik (improwizując) co chwilę mi się jakiś punkt przypomina : ) Także zanim dojdę do skanów omówię jeszcze największy błąd początkujących i średnio wyszkolonych graczy. Co to jest? a no błąd ładowania broni tzn. strzelacie się z jednym przeciwnikiem np. zabijacie go 10 nabojami! zostaje wam jeszcze 20 po czym wy zaczynacie już przeładowywać broń! a tu nagle wychodzi kolega zabitego i tracimy życie. Trzeba pamiętać o tym, że broń ładujemy tylko jeśli jesteśmy pewni naszego bezpieczeństwa. Gdy zostaje nam 5 naboi i nie jesteśmy 100 % pewni czy jeszcze ktoś się wychyli na blisko to czekamy z pistoletem ok. 5 sekund po czym się chowamy i ładujemy broń

SKANY - Zacznę od tego, że kocham skanować! i wkurzać graczy jak dostaną ode mnie kulkę przez ścianę i później; jezu jakie wh
Dobra, czas kończyć z moim podnieceniem Hmm, ja jako średni gracz dzielę mapy na tzn.
- Normalne (dd2, train, mirage)
- Papierowe (nuke - na tej mapie nie ma ściany której nie moglibyśmy zeskanować , westwood)
Co tu dużo pisać; skany są bardzo przydatne aby dobić przeciwnika lub zabić; jeśli widzimy kogoś wbiegającego za ściankę czy też to broń wystaje przez ścianę to skanujemy bez dwóch zdań
Nie będę się dalej rozpisywał ale przy skanowaniu; należy zwrócić uwagę na słuch; jeśli nie będzie tak jak na naszym 4fun pokazywać hp to musimy nauczyć się rózróżniać strzał w pustą ścianę a strzał np. w kask



CIEKAWOSTKA
gdy uslyszysz
a) szczekającego psa: oznacza to, iz ktoś schował sie pod wgonem, train
b) lecący samolot: ktoś znajduje się na wagonie, train
c) grzmot na aztecu oznacza, ze ktos przechodzi mostem lub wchodzi schodami


ŹRÓDŁO : cs-wloclawek.eu Wiem ze skopiowalem ale mysle ze sie przyda dla niektorych :D
_________________
Uznaję 3 zasady :
1=Nie klnij
2=Nie obrażaj innych osób
3=Pisz sensownie
Pomogłem? Postaw Piwko :D
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Itachi
BuBu.^^



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 323
Piwa: 21/1
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 05-08-12, 19:15   

Dodam jeszcze ze na de_cbble słychać krowę jak się przechodzi przez matrixa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
galeczek
GaLeCzEk PrO Sk!!L



Wiek: 30
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 92
Piwa: 1/6
Skąd: Holandia,Amsterdam
Wysłany: 05-08-12, 23:04   

leci +
_________________

Zasady jak do mnie piszesz:
Pisz poprawnie,
Zachowaj kulture,
Nie spamuj,
Pisz ze znakami interpunkcyjnymi , ortograficznymi .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pro siwy
Pro Elo Hajt :)



Wiek: 26
Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 15
Piwa: 2/1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 07-08-12, 07:28   

Ładnie zrobione ale jak dla mnie za długie. Można napisać krótko i na temat
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DiabloStar!



Wiek: 27
Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 65
Piwa: 5/3
Skąd: Zubrzyca !
Wysłany: 10-08-12, 22:09   

Ładnie Pomyślane <buzki>
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Styl stworzony przez Style-SMS


Do góry