Witaj na Classic-Zone.pl
Dziś jest

Mod IP Status Protokół Połącz
4Fun / BF2 Mod - - S/NS
Only DD2 - - S/NS
COD Mod - - S/NS
Zombie Mod - - S/NS
TeamSpeak 3 - - TS 3

Sponsorzy
Hosting serwerów - Pukawka.pl Hosting WWW - Mintshost.pl

FAQ

Zostałem zbanowany w grze


Podczas gry na serwerach


Punkty karne


Zakupy w sklepie na forum


ZałącznikiZostałem zbanowany w grze
Powód bana: "Wstaw ss'y na Classic-Zone.pl" - Co robić?

Oznacza to, że zostały Ci zrobione podczas gry SS'y czyli zrzuty ekranu (zdjęcia), ponieważ admin podejrzewał Cię o grę ze wspomagaczami. W celu zostania odbanowanym konieczne jest pokazanie administracji forum wszystkie 5 SS'y z gry. Należy postępować według tego poradnika: link do przejrzystego poradnika, który powstanie.
Zostałem niesłusznie zbanowany, jestem niewinny!

Jeżeli uważasz, że admin na serwerze się pomylił i niesłusznie cię ukarał to możesz starać się o odbanowanie poprzez napisanie swojego tematu w dziale "Bany" przy odpowiednim serwerze. Pamiętaj o stosowaniu się do wzoru, a podanie największej ilości szczegółów, faktów oraz okazanie ewentualnych dowodów przyśpieszy rozwiązanie Twojej sprawy.
Ban był słuszny, ale czy mogę go jakoś odpokutować?

Niestety nie, bana trzeba odczekać, aż upłynie jego czas. Prośby kierowane do kogokolwiek z administracji o zniesienie kary będą bezowocne i najczęściej ignorowane.
Odczekałem bana, jak się od niego w przyszłości ustrzec?

Powody najczęstszych banów znajdują się w Taryfikatorze Banów, osoba znająca i przestrzegająca zasady na serwerze nie powinna zostać zbanowana, jeżeli jesteś taką osobą to nie masz się czego bać. Pamiętaj też o czytaniu komunikatów od adminów, oni często ostrzegają słownie zanim ukarzą.

Podczas gry na serwerach
Gra cziter lub ktoś łamie regulamin, co mogę z tym zrobić?

Jeżeli jest admin to najlepiej mu to zgłosić poprzez u@, czyli jak normalnie klikamy "Y" i piszemy to by napisać do admina trzeba wcisnąć "U" napisać znak "@" na początku i dalej wiadomość. Nie wskazane jest używanie zwykłego czatu, gdyż może to spłoszyć czitera i po prostu wyjdzie on nieukarany, a my możemy zostać nawet ukarani za używanie zwykłego czatu do zgłoszeń. Jeżeli zaś nie ma admina to, gdy możemy się z nim jakoś skontaktować GG/Steam/Forum to prosimy go o wejście na serwer i zrobienie porządku. Kolejnym wyjściem z sytuacji jest już zgłoszenie skargi na forum na osobę łamiącą regulamin, trzeba natomiast pamiętać by mieć ip osoby (amx_ip w konsolę wpisać) i najlepiej też dowód winy. Temat nowy zakładamy w dziale skargi i stosujemy się do wzoru.
Jak sprawdzić IP graczy obecnych na serwerze?

Jest to możliwe poprzez wpisanie w konsole CS'a (klikamy ~) komendy: amx_ip, wtedy wyświetli się nam w konsoli lista graczy z ich adresem IP obok. Na naszym każdym serwerze jest wgrany ten dodatek, lecz należy pamiętać, że inne serwery mogą być tego pozbawione i wtedy wpisywanie komendy nie przyniesie efektu.
Znalazłem błąd na serwerze, co mogę zrobić?

Jeżeli dostrzegłeś jakąś nieprawidłowość (tzw. bug) na serwerze to najlepiej zgłoś to do działu "Bugi" przy odpowiedniej nazwie serwera. Nie ma potrzeby pisania bezpośrednio do administracji, no chyba że jest to błąd naprawdę poważny, który uniemożliwia normalne granie.
Jak mogę zostać adminem na serwerze?

Aby zostać adminem konieczne jest spełnienie wszystkich wymagań opisanych w dziale "Podania na admina". Następnie trzeba uzupełnić wzór i napisać w tym dziale swoje podanie, mile widziane jest rozpisanie się i przedstawienie podania w estetycznej formie.

Punkty karne
Czym są punkty karne?

Są to punkty jakie otrzymują admini za niewłaściwe zachowanie, słuszne skargi na nich etc. Po osiągnięciu maksymalnej liczby punktów osoba ta traci stanowisko admina. Licznik punktów widoczny jest w profilu danej osoby oraz pod awatarem w temacie.
Czy można je odpracować?

Tak, jest możliwość odpracowania ich jak w przypadku warna, lecz jest to bardziej skomplikowane. W celu pozbycia się jednego konieczne jest wykonanie 30 reklam, a punkt karny zostanie zdjęty dopiero 3 tygodnie po odpracowaniu go. Jest tak zrobione by osoby, które obudzą się gdy będą miały prawie komplet punktów nie uwolniły się natychmiast od problemu, lecz pilnowały się przez dłuższy czas.
Co gdy osiągnę 5/5 punktów ?

5/5 nigdy nie zostanie ujrzane, bo w takim momencie osoba już utraci admina, a licznik zniknie. Jest możliwość ponownego kandydowania na stanowisko admina, jeżeli zostanie ta osoba ponownie przyjęta to licznik będzie wyzerowany.

Zakupy w sklepie na forum
Będą pytania później, jak wprowadzone zostaną zmiany w sklepie

Będą pytania później, jak wprowadzone zostaną zmiany w sklepie

Załączniki
W jaki sposób mogę dodać załączniki?

Załącznik możesz dodać wtedy kiedy piszesz nowego posta. Powinieneś widzieć Załącz plik pod polem na pisanie posta. Jeśli nie chcesz załączać pliku do tego postu, pozostaw to pole puste. Kiedy klikniesz na guzik Przeglądaj... otworzy się standardowe okno dialogowe twojego systemu służące do przegladania plików. Wybierz plik, który chcesz dodać do postu, zaznacz go i kliknij OK, Otwórz lub klikając na niego dwa razy. Dodasz w ten sposób link do liku na twoim komputerze. Jeśli zdecydujesz się na wpisanie komentarza w polu Komentarz załącznika komentarz ten stanie się linkiem do załącznika. Jeżeli masz odpowiednie uprawnienia nadane przez Administratora forum, będziesz mógł dodać kilka załączników do jednego postu w ten sam sposób dopóki nie przekroczysz maksymalnej ilości załączników.

Administrator forum ustawia limity dotyczące wielkości załanczanych plików, rodzaju rozszerzeń oraz innch ustawień dotyczących załączników na forum. Pamiętaj, że twoim obowiązkiem jest dbać o legalność załanczanych plików. W przypadku, gdy obsługa znajdzie pliki naruszające prawo bądź prawa autorskie może usunąć załączniki bez twojej wiedzy.

Pamiętaj, że obsługa forum nie odpowiada za stracone dane.
W jaki sposób mogę dodać załącznik po napisaniu postu?

W celu dodania załącznika do instniejącego już twojego postu, zacznij go edytować. Postępuj zgodnie z krokami dotyczącymi załanczania plików a następnie kliknij Wyślij by w poście pojawił się załącznik.
W jaki sposób skasować załącznik?

W celu skasowania załącznika będziesz musiał edytować swój post a następnie kliknąć na Usuń załącznik obok załącznika, który chcesz skasować. Załącznik zostanie skasowany wtedy kiedy naciśniesz Wyślij w celu zakońcenia edycji postu.
W jaki sposób mogę zaktualizować komentarz?

Aby zaktualizować komentarz, musisz edytować swój post a następnie zaktualzować tekst w polu Komentarz załącznika i klinąć na Aktualizuj Komentarz obok komentarza, który chcesz zaktualizować w polu Załącz plik. Komentarz zostanie zaktualizowany wtedy kiedy naciśniesz Wyślij w celu zakońcenia edycji postu.
Dlaczego mój załącznik nie jest widoczny w poście?

Najprawdopodobniej plik został skasowany przez obsługę forum ponieważ łamał on regulamin danego forum lub rozszerzenie pliku załącznika nie jest już dozwolone na forum.
Dlaczego nie mogę dodawać załączników?

Najprawdopodobniej nie masz uprawnień do dodawania plików na danym forum lub przekroczyłeś limit dodanych załączników. Więcej informacji możesz uzyskać u obsługi forum.
Mam odpowiednie uprawnienia a mimo to nie mogę dodać załącznika.

Najprawdopodobniej Administrator forum ustawił limit wielkości jednego pliku lub jego rozszerzenia. Sprawdź jaki błąd generuje forum przy próbie wysłania załącznika.
Dlaczego nie mogę skasować załączników?

Najprawdopodobniej nie masz takich praw by kasować załączniki na danym forum. Jeżeli czujesz, że powinieneś je kasować, zgłoś się do administratora forum.
Dlaczego nie mogę ściągać/ogladać załączników?

Na niektórych forach dostęp do załączników mają użytkownicy lub grupy użytkowników o specjalnych do tego prawach. Skontaktuj się z obsługą forum w celu dowiedzenia się więcej na temat możliwości oglądania załączników.
Co powinienem zrobić jeśli znajdę nielegalny załącznik?

Powinieneś jak naszybciej napisać o tym administratorowi forum. Jeżeli nie wiesz kto jest administratorem forum, to skontaktuj się, z którymś z moderatorów. Jeżeli nie dostajesz odpowiedzi to skontaktuj się z właścicielem domeny lub serwera.Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Styl stworzony przez Style-SMS


Do góry