Witaj na Classic-Zone.pl
Dziś jest

Mod IP Status Protokół Połącz
4Fun / BF2 Mod - - S/NS
Only DD2 - - S/NS
COD Mod - - S/NS
Zombie Mod - - S/NS
TeamSpeak 3 - - TS 3

Sponsorzy
Hosting serwerów - Pukawka.pl Hosting WWW - Mintshost.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Kisielowaty
01-09-14, 19:25
5 dni wojny
Autor Wiadomość
budyniowy
Wieszak


Nick w grze: Wieszak
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 207
Piwa: 69/145
Skąd: Zduńska-Wola
Wysłany: 16-04-14, 19:35   5 dni wojny



No to na wstępie dosyć istotna informacja, a mianowicie moje refleksje nad tym filmem będą pisane tym oto kolorkiem natomiast treści z nasze ukochanej Wikipedii tym oto ślicznym zielonym odcieniem.



Myślę, że pomoże wam to ocenić jak dużo sam napisałem, a ile razy wcisnąłem kopiuj-wklej :) I tak wiem,wiem Ci co oglądają TV wiedzą, że ten film leciał bardzo nie dawno na ogólnodostępnym kanale :D


Data premiery: 3 listopada 2010 (Stany Zjednoczone)
Reżyseria: Renny Harlin
Długość: 120 minut
Autor muzyki: Trevor Rabin
Data premiery DVD: 13 czerwca 2011 (Wielka Brytania)



Dzisiaj chciałbym wam przybliżyć pracę reportera wojennego,który imieniem i nazwiskiem ( Thomas Anders) raczej nie wyróżnia się spośród wielu innych mieszkańców USA. Nasz bohater stracił rodziców w wypadku samochodowym, a jedną z najbliższych mu osób (również reportera wojennego, dodam również, że była to kobieta :D ) podczas akcji w Iraku. Tak więc Thomas nie ma nic do stracenia i za wszelką cenę chce ujawnić prawdę.Ale jaką prawdę? Film przynosi nas do momentu powstania konfliktu zbrojnego miedzy Gruzją, a Rosją. Cel jest prosty zagarnąć ziemie pod pretekstem obrony mniejszości narodu Rosyjskiego. Skąd my to znamy -.- ? Oczywiście twórcy filmu przeprowadzają nas wspólnie przez przygotowania do wyprawy na "front" co nie jest czymś ciekawy przynajmniej dla mnie :)




Potem jest już tylko lepiej.Dochodzą wybuchy,naloty,potyczki miedzy żołnierzami Gruzji, a Rosji. No może nie do końca powinno mnie to cieszyć bo film jest opart na faktach ale do mnie to przemawia. Jakby nie patrzeć to olałem kamerzystę Thomasa więc może wam go przedstawię bo on również często się pojawia :D . Nazywa się on Sebastian.Nie jest specjalnie płochliwy co za tym idzie ważniejsze jest dla niego uchwycenie czołgu, który jedzie wprost na niego niż jego własne życie ale kto co lubi :P .



Bla,bla,bla*..Thomas ratuje siostrę pewnej dziewczyny,która pomaga mu przez resztę filmu....Są złe charaktery bla,bla,bla*... I udało im się przekazać światu te przerażające sceny, które tam widzieli.Wojna ta trwała dokładnie 5 dni stąd nazwa filmu :)





Miałem okazję oglądać film w wersji specjalnej. Na koniec filmu było dodane przemówienie Lecha Kaczyńskiego. Mnie film osobiście bardzo poruszył. Myślę, że warto poświęcić tą godzinkę lub dwie na ten film niż siedzieć 9h na forum ( i wiadomo od razu o kogo chodzi ^^ ). Moja ocena 9/10



Teraz tak bardziej na luźo. Natrudziłem się wielce bo cały czas myliło mi się "kolor" z "Cień/Ogień" ale to tak na marginesie :D

*(bla,bla,bla) Nie będę spoilerował :P Chcecie wiedzieć to obejrzyjcie nygusy jedne xD


Obsada
Rupert Friend – Thomas Anders
Richard Coyle – Sebastian Ganz
Emmanuelle Chriqui – Tatia Meddewi
Val Kilmer – Holender
Andy García – prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili
Dean Cain – Chris Bailot
Johnathon Schaech – kapitan Rezo Awaliani

W Polsce dystrybuowana była specjalna wersja filmu, dedykowana pamięci Lecha Kaczyńskiego. Dodatkowo w polskiej wersji muzyka podczas napisów końcowych została zastąpiona fragmentami przemówienia Kaczyńskiego z Tbilisi w 2008 roku

_________________
Gość ZAPAMIĘTAJ: Dobry kisiel jest gorszy od budyniu

--> http://steamcommunity.com/id/wi3szak/ <--

http://forumemjot.wordpre...l-media-milcza/
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
TiGeR, Guffy., kp500
Guffy.
1000 Postów chcę



Nick w grze: {W}eteran{P}layer|Guffy.
Wiek: 27
Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 378
Piwa: 29/89
Skąd: Jesteście?
Wysłany: 16-04-14, 19:47   

Ty to się na newsmana nadajesz :D

Ładnie, estetycznie, i dużo obrazków :P Czyli to co lubię ( Bo nie lubię czytać xD)

A film sobie dzisiaj obejrzę :) Nie będę siedział 9h na forum :D
_________________
Gość Masz Problem ? Chcesz Się Coś Dowiedzieć ? Chętnie Pomogę, Napisz Do Mnie.


Głosuj Codziennie ! || COD || DD2 || ZM ||
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
h0w?!
Legenda



Nick w grze: Ładowanie..
Wiek: 26
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 333
Piwa: 83/129
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-04-14, 22:59   

Co wy macie z tymi 9h :O
No i sie sprawdzilo zlozyl podanie no paczajcie skubanca bardziej sie nadajesz na Plutonowego Usera xD co do newsu Guffy. sie za mnie wypowiedzial Dziekuje :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ParowKa.
Ten zły i wredny.


Nick w grze: PAROWA 2014 LAT PRZERWY.
Wiek: 26
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 580
Piwa: 119/13
Skąd: tyle postów ;oo
Wysłany: 17-04-14, 08:18   

Ostatnio w TV leciał tak mi się zdaję, coś sobie tak myślę by go obejrzeć.
Bardzo ciekawy i estetyczny News.
_________________
]https://www.youtube.com/playlist?list=PL_zsvJYdWZy4RiHdLZ1sXywPmE-hdbDrL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Styl stworzony przez Style-SMS


Do góry