Witaj na Classic-Zone.pl
Dziś jest

Mod IP Status Protokół Połącz
4Fun / BF2 Mod - - S/NS
Only DD2 - - S/NS
COD Mod - - S/NS
Zombie Mod - - S/NS
TeamSpeak 3 - - TS 3

Sponsorzy
Hosting serwerów - Pukawka.pl Hosting WWW - Mintshost.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gruszka
26-12-13, 11:34
Jak zrobić dobrego Fragmovie [PORADNIK]
Autor Wiadomość
Yeskier
MeTaL



Nick w grze: Ocelote.
Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 55
Piwa: 4/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 23-04-13, 07:07   Jak zrobić dobrego Fragmovie [PORADNIK]

Witam. Może chciałeś kiedyś zrobić swojego FragMovie, ale nie wiedziałeś jak się do tego zabrać? W tym poradniku napiszę jak krok po kroku zrobić taki oto film. Mam nadzieję, że sie komuś przyda.



Ogólne Wymagania


1. Aby nagrać dobry film z odpowiednią liczbą klatek (FPS- Frames Per Second), które odpowiadają za płynność obrazu, a zarazem przyjemność oglądania, musisz mieć z około 2-3 Gb pamięci operacyjnej, oraz dużo miejsca na dysku, gdyż taki film zajmuje dużo pamięci :)

2.Do nagrania i obrobienia filmów, będziesz potrzebował paru programów, których nazwy podam również tutaj.

Tworzenie Filmu
Do nagrania frag movie będziesz potrzebował jednego z dwóch poniżej podanych programów:

Fraps- bardzo popularny program, używany również przez Let`s Playerów, niestety program jest dla tych, którzy mają mocniejsze nieco maszyny.

Bandicam- mniej znany, ale z większą liczbą klatek, polecam dla ludzi o mniejszych parametrach komputera.

1. Nagrywanie frapsem - ściągamy program Fraps w dowolnej wersji, oraz instalujemy go.
Po zainstalowaniu, odpalamy program i zabieramy się za konfigurowanie... w zakładce Video ustawiamy liczbę klatek, z jakimi program będzie nagrywał, najlepiej jest ustawić na 30, lecz można na większe, ale to dla tych, których komputery działają szybciej. Aby zwiększyć jakość nagrywania, możemy w opcjach Cs ustawić tryb okna, oraz pogorszyć nieco grafikę, na pewno zwiększy to liczbę klatek. We Frapsie odznaczamy wszystkie opcje nagrywania dźwięku, gdyż jest to nie przydatne. Po ustawieniu odpalamy grę i wbijamy na dowolny serwer, możemy zacząć nagrywać, domyślnie HOTKEYEM we frapsie jest klawisz F9, używamy go by rozpocząć oraz zakończyć nagrywanie.

2.Bandicam- w programie bandicam lepiej nie zmieniać ustawień nagrywania, leczy tylko w zakładce z dźwiękiem odznaczyć jego nagrywanie. Tak samo jak w przypadku Frapsa, by zwiększyć FPS dobrze jest nagrywać w oknie i z pogorszoną grafiką gry.

Oba programy mają limit czasowy nagrywania w wersji Free. Jest to bodajże 10 minut. Możecie zakupić pełną wersję, lecz FragMocie nie są aż takie długie przeważnie.

JAK NAGRYWAĆ:

Oba programy mają domyślny HOTKEY nagrywania i zatrzymywania ustawiony na klawisz F9. Podczas gry, nagrywamy same akcje, gdzie zabijamy innych graczy. W tym celu klikamy klawisz nagrywania. Pamiętaj , żeby nagrać akcję musisz zacząć nagrywać nieco wcześniej, a po udanej akcji zatrzymujemy nagrywanie. Nagrane filmy są zapisywane w folderach docelowych programu, można to zmienić w opcjach. Pamiętajcie, że materiału z samych akcji musi być na 3-4 minuty, by frag Movie miał w ogóle sens.


Obróbka i Montowanie

1. Po nagranych akcjach wszystkie zbieramy do jednego folderu, ustawiamy je chronologicznie, aby uniknąć pomyłek.

2. Pobieramy i instalujemy program Camtasia Studio 6.

3. Po zainstalowaniu otwieramy program i wrzucamy na oś czasu wybrane akcje, wybierzcie te najlepsze, najprzyjemniej się ogląda.

4. Po przeniesieniu na oś czasu pierwszą czynnością jaką robimy, by miało to ręce i nogi - dodajemy efekty przejścia, jest to łatwa operacja.

5. Aby przyjemnie się oglądało dodajemy jakąś muzykę, ścieżkę dźwiękową

6. Jeżeli chcecie możecie dodać napisy, i różne inne efekty, są to operacje proste, więc nie będę się rozpisywał.

7. Po dodatkowych obróbkach dajemy plik, zapisz i wyskoczy nam okienko z preferencjami.
Ustawiamy tak, aby jakość filmu była największa, i w rozdzielczości 600X400 ( okno Youtube)

8. Teraz film będzie się renderował przez jakiś czas, jest to potrzebne aby zmniejszyć rozmiar pliku i szybciej wrzucić go do internetu.

9. Jeśli masz słabe łącze zrenderuj dodatkowo obrobiony materiał progframem Format Factory.

10. Wrzuć na YT lub inny serwis filmowy, i podaj jego link w temacie :D

Pamiętaj, żeby dodać muzykę rytmem pasującą do masakry na ekranie, np. wklejanie Reggae, lub wolnych piosenek nie pasuje do krwawej rzeźii dziejącej się na ekranie . Dodaj najlepiej jakąś piosenkę energiczną, bardziej to pasuje :D

To wszystko co chciałem wam pokazać, mam nadzieję, że ktoś skorzysta z tego poradnika, jeśli pomogłem, daj piwo, jeśli masz jakiś problem lub chcesz abym cię poinstruował- pisz na PW.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
-Jacek-
FD^GoD
Streetworkout<3


Nick w grze: FD^GoD
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2246
Piwa: 254/240
Skąd: Gdansk
Wysłany: 23-04-13, 15:28   

Jak robisz filmy w taki sposób to naprawdę Ci współczuje .. Ja osobiście polecam Game Cam full do nagrywania , a do tworzenia i konwersji filmu Sony Vegas Professional .
_________________
Gość Zobacz najnowsze filmy:
Najnowsze ACE z M4A1 click
Najnowsze Fragmovie click
ACE 1 VS 6 click
AWP MEGA ACE click


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Yeskier
MeTaL



Nick w grze: Ocelote.
Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 55
Piwa: 4/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 23-04-13, 17:47   

Współczuj dalej, ale filmy wychodzą bardzo dobrze.. pozatym Sony Vegas jest płatny, co do drugiego to nie wiem... ale ja pokazałem jak zrobić za darmo... pozatym, kto by przywiązywał aż taką wagę do FM?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
FD^GoD
Streetworkout<3


Nick w grze: FD^GoD
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2246
Piwa: 254/240
Skąd: Gdansk
Wysłany: 23-04-13, 17:51   

Yeskier, to teraz współczuje Ci jeszcze raz , że nie potrafisz pobrać Vegasa za darmo. :D
_________________
Gość Zobacz najnowsze filmy:
Najnowsze ACE z M4A1 click
Najnowsze Fragmovie click
ACE 1 VS 6 click
AWP MEGA ACE click


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Yeskier
MeTaL



Nick w grze: Ocelote.
Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 55
Piwa: 4/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 23-04-13, 20:41   

Ale zważ na to, że poradnik jest bardziej dla tych, którzy mają nieco słabsze maszyny...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Inscore'
SMAGALAZ



Nick w grze: cziter
Wiek: 27
Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 379
Piwa: 59/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 23-04-13, 23:45   

Pokaż lepiej jakiś końcowy efekt twojego tworzenia, bo palisz się do tego na serwerowni niesamowicie, a wypadałoby jakoś zaprezentować swoje umiejętności, a co do tego poradnika to wnioskuje, ze raczej nie masz pojęcia co to porządny frag movie
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Yeskier
MeTaL



Nick w grze: Ocelote.
Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 55
Piwa: 4/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 24-04-13, 06:55   

Tylko z moim skillem to nie będzie Frag Movie za bardzo , ale dobra.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Guzik



Wiek: 26
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 504
Piwa: 95/57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-04-13, 20:09   

Dajcie spokój, chłopak przynajmniej ma jakieś chęci nie to co wy. ;p
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
-Jacek-
Twój Adwokat .



Nick w grze: i
Wiek: 26
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 469
Piwa: 77/89
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-06-13, 20:51   

no postaral sie i dal cenne wskazówki
_________________
http://jajco.pl/pic/1331555586-PpoqRk.jpg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
FD^GoD
Streetworkout<3


Nick w grze: FD^GoD
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2246
Piwa: 254/240
Skąd: Gdansk
Wysłany: 21-06-13, 20:01   

-Jacek-, Tak zrobił film, że ja już drugi powoli kończę :D
_________________
Gość Zobacz najnowsze filmy:
Najnowsze ACE z M4A1 click
Najnowsze Fragmovie click
ACE 1 VS 6 click
AWP MEGA ACE click


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
THC^Heuh^
GRAM NA WH



Nick w grze: THC^Heuh^
Wiek: 26
Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 35
Piwa: 3/3
Skąd: TCZEW
Wysłany: 28-06-13, 17:08   

A jak mam demko z cs'a ?
To jak to zrobić wtedy ? tak samo ?
_________________
POMOGŁEM ?
POSTAW PIFFFO !! BO TO DLA MNIE PALIWO :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
FD^GoD
Streetworkout<3


Nick w grze: FD^GoD
Wiek: 32
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2246
Piwa: 254/240
Skąd: Gdansk
Wysłany: 03-07-13, 14:27   

Odpalasz demko z konsoli csa za pomocą polecenia viewdemo (nazwa demka) i włączasz np. frapsa od żądnego przez ciebie momentu.
_________________
Gość Zobacz najnowsze filmy:
Najnowsze ACE z M4A1 click
Najnowsze Fragmovie click
ACE 1 VS 6 click
AWP MEGA ACE click


Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Styl stworzony przez Style-SMS


Do góry